Když pořizujete pozemek pro novostavbu rodinného domu, nebo rekonstruujete již stávající objekt, musíte mimo jiné řešit i otázku ohraničení pozemku. Možností, jak to provést, je dnes celá řada, a kromě technických otázek řešíte také situaci v souvislosti se sousedskými vztahy.
Není nad dobré vztahy se sousedy
Každý z nás si uvědomuje, že dobré mezilidské vztahy zkvalitňují a obohacují život nás všech, ale přesto se mnozí z nás tak nechovají a tento fakt tak zůstává pouze na teoretické bázi. Máte-li štěstí na dobré sousedy, s nimiž bez problémů vycházíte, navzájem se podporujete či dokonce navštěvujete, pak mezi vašimi pozemky postačí nízké pletivo, živý plot nebo dokonce otevřený prostor. Každý ale takové štěstí nemá a tak se mnohdy řeší naopak zabezpečení sousedské hranice nějakým účinným způsobem, např. betonovým plotem. Proč dát přednost tomuto řešení?
Nezabere moc místa na zahradě – betonové odlitky jsou velmi tenké, jsou silné jen několik centimetrů, a proto jsou téměř srovnatelné s pletivem. Můžete je využít jako základové médium, které doplníte živým plotem, můžete je ponechat v původní podobě jako oboustranné nebo jednostranné oplocení s povrchovým vzorem, je možné mít betonový plot zčásti sestavený s dřevěnými latěmi. Kdybyste vytvářeli oplocení formou zdiva, jako jsou kameny nebo cihly, ukrojí to z každé strany parcely několik desítek centimetrů.
Rychle se staví – když se staví zídka z cihel, potřebujete vytvořit základovou desku, dostatečně hlubokou po celé délce hranice pozemku. To vám zabere mnoho dní vašeho času a kromě energie samozřejmě i financí. Betonové ploty Montazmpc.cz se staví tak, že se do země usazují pouze sloupky. Ty se napevno zabetonují a do jejich drážek se pak zasouvají tenké desky metodou suchého zdění. Pracovní proces spíše připomíná montáž jakési stavebnice, než klasické zednické práce s maltou.