Naštval vás partner, když ani po několikátém upozornění nenafoukl dětem kolo. Šéf vás zpražil za pozdní příchod a tu sukni ve výprodeji, kterou jste si chtěla za odměnu koupit už mají vyprodanou. Negativita a špatná nálada se ve vás celý den jen hromadí. Cítíte, že brzy vybouchnete a odnese to někdo úplně nevinný. Večer by vás to jistě mrzelo a tak se inspirujte našimi tipy, jak zdravě ventilovat negativní emoce.
Procházka v přírodě
Obecně, příroda, les a zelená barva mají uklidňující účinky. Nejlépe pokud se ještě vydáte mimo hlavní trasu a nepotkáte zástupy turistů. Soustřeďte se na hluboké dýchání, ať se okysličí každá buňka vašeho těla a pozorujte detaily přírody, listy, zvuky ptáků, kůru stromů. Půl hodinka klidné procházky by vám měla stačit.
Sport
Vypusťte ze sebe páru cvičením. Jestli máte chuť do něčeho praštit vybírejte energický sport jako například box. Během pohybu se do těla uvolní hormon endorfin, který je zodpovědný za dobrou náladu. Odcházet budete s úplně jinými emocemi než při příchodu.
Psaní deníku
Někdy pomůže, když své pocity svěříte papíru. Ten snese vše. A proto pište a pište, necenzurujte. Psaní deníku používá spousta známých osobností jako terapii. Pište co se stalo, jak jste se u toho cítila, kdo vás naštval a tak dále. Skončete, až když se vám uleví.
Terapie s koučem
Není ostuda probrat své pocity a negativní emoce s odborníkem. Nemusíte chodit rovnou za psychologem, ale bohatě postačí kouč či terapeut. Poradí vám tipy, jak se sebou pracovat a co vám konkrétně pomůže nejvíc.
Rozhovor s kamarádkou
Zavolejte své dobré kamarádce a vše ji vyličte. Sdílená starost rovná se poloviční starost. Pokud je to skutečně kamarádka s velkým K, tak vás vyslechne, pochopí a případně i poradí. Vám se uleví a je pravděpodobné, že na závěr hovoru se už budete smát.
Vypouštění emocí, pláč i křik povolen
Někdy to nejde jinak, než že své emoce zcela vypustíte. A proto plačte, jak potřebujete. Nestyďte se za slzy, mají očistný účinek. Křičte nebo s něčím (bezpečně) hoďte.